Zjarr në ullishtën në Bashbylyk (Foto)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot pak pas mesditës në ullishtën e Bashbylykut ka plasur zjarr, i cili i shtyrë nga era e fortë ka përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme. Shefi i Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit, Saubih Mehmeti, tha për TV Teuta se zjarrëfikësit janë në vendngjarje dhe po luftojnë me zjarrin, i cili për momentin ndodhet nën kontroll, por gjithsesi situata vazhdon të jetë problematike.

 

Share.