Zjarr në Plazh të Madh

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në orët e pasdites së sotme në Plazh të Madh në afërsi të Cabo Beach ka plasur zjarr. Shefi i Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit Flamur Sella, njoftoi për televizionin Teuta se zjarri është përhapur në një sipërfaqe të madhe , kjo edhe falë erës që fryn gjatë gjithë ditës. Gjithashtu dyshohet se zjarri është shkaktuar nga faktori njerzor.

Zjarrëfikësit ndodhen në terren dhe janë duke u munduar që të menjanojnë përhapjen e mëtejshme të zjarrit .

 

Share.