Zgjedhjet lokale në Ulqin në nëntor?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Udhëheqësit e partive qeverisëse në Ulqin kanë rënë dakord që zgjedhjet lokale të mbahen në muajin nëntor, shkruan gazeta Dan. Në takimin që është mbajtur të hënën mbrëma ka marrë pjesë edhe drejtori politik i Partisë Demokratike të Socialistëve Tarzan Millosheviq dhe antari i kryesisë Halil Dukoviq.

Në nëntor do të mbahen edhe zgjedhjet lokale në Cetinë , Mojkovac dhe Petnjicë. Nga burime jozyrtare mësohet se vendimi për shkurtimin e mandatit të Kuvendit do të sillet në muajin shtator.

Share.