URA bojkoton zgjedhjet në Tuz. Thirrje për protesta

0

Lëvizja qytetare URA nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të Tuzit, vendim i sjellur unanimisht nga kryesia e kësaj partie, ka deklaruar kryetari i saj Dritan Abazoviq. Sipas Abazoviq, afera “Zarfi” ka zbuluar qartë sistemin korruptiv që ekziston në Mal të Zi dhe URA i suspendon të gjitha aktivitetet zgjedhore. Nga ky subjekt politik kanë njoftuar mbështetje të plotë për organizimin të protestave  popullore.

 

 

 

 

 

Share.

Comments are closed.