KRONIKË Më shumë

Ulqin: Vrasësi qëlloi Gjurishiq në pjesën e pasme të kokës dhe..

Prej tvteuta5 Qershor 2021

Një person i kërkuar nga policia e Malit të Zi hyri në kafenenë e Momçilo Gjurishiq (69) dje pasdite për  pije dhe kur i Gjurishiq  mori për t'i sjellë porosin, personi u ngriti dhe e qëlloi atë në pjesën e pasme të kokës, dhe më pas iku . Kamerat e vendosura në disa objekte në Ulqin filmuan personin duke hyrë në kafene.Sipas  informatave të pa konfirmuara , vrasësi hyri në lokal kur Gjurishiq ishte vetëm.Nga  burimi thohet se policia gjeti një armë dhe një xhaketë jo shumë larg lokalit ku u vra Gjurishiq.69-vjeçari  u vra në tavernën e Shoqatës Automoto,i cili ishte qiramarrës.Trupi i tij i pajetë u gjet dje rreth orës 18:30 pasdite.Ai dyshohet se është vrarë të paktën rreth  orës 17:00. Nga Policija u tha se janë duke u vertëtuar shkaqet e ngjarjes.