U gjet 41,2 kg marihuanë , arrestohet D.J nga Plevla

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këtë mëngjes, 41.2 kilogram e substancës narkotike e llojit marihuana u gjetën në një automjet pasagjerësh në vendkalimin kufitar Rançe, në dalje nga Mali i Zi, ku shoferi me inicialet D.J. (57) nga Plevla u arrestua. “Pas kontrollit të automjetit, pakot PVC që përmbajnë lëndë narkotike marihuanë u gjetën në bunker nën sediljet e pasme. U njoftuan zyrtarët e Qendrës së Sigurisë në Plevle, të cilët ndërmorën aktivitete brenda kompetencës së tyre dhe konstatuan se ishte një sasi prej 41.2 kilogramë e kësaj lënde narkotike “, thuhet në deklaratë. Shtohet se prokurori shtetëror kompetent ishte informuar për ngjarjen dhe urdhëroi arrestimin e D.J. nën dyshimin për kryerjen e veprës penale të prodhimit, mbajtjes dhe shpërndarjes së paautorizuar të lëndëve narkotike.

Share.