Termet në Budva, lëkundje edhe në Tivar dhe Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Disa lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti kanë tronditur dje  qytetin e Budvës reth ora 15:56.

Lëkundjet sizmike kanë qenë 3.4 ballë të shkallës Rihter.
Tërmeti është shënuar në disa qytete të vendit, kryesisht në Tivar, Ulqin dhe Cetinje.

Ndërkohë instituti i Seizmologjisë bën të ditur se epiqendra e tërmetit ka qenë deti Adriatik, 6km larg në jug prendim të qytetit të Budvës.

Share.