Tërmet i rëndë në veri të Malit të Zi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmeti fuqishëm prej 5.1 ballë Rihter ka goditur sot rreth mesditës veriun e Malit të Zi, me epiqendër 7 km nga qyteti i Plavës. Tërmet është ndjerë edhe në pjesët e tjerë të vendit, kurs enë Plavë dhe rrethinë ka shkaktuar edhe dëme materiale.

Pas tërmetit të parë është ndjerë edhe një tjerët më i lehtë me intenzitet 3.2 ballë Rihter. Sipas mediave të vendit, më Plavë është mbledhur edhe Shtabi i Emergjencës, i cili do të bëjë edhe përcaktimin e dëmeve.

Share.