Sulmi në Mynih: Nuk ka viktima nga Mali i Zi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ambasada e Malit të Zi në Berlin dhe Konsullata e Përgjithshme e Malit të Zi në Mynih , në bazë të informacioneve të deritanishme kanë njoftuar se nuk ka shtetas të vrarë apo të plagosur  malazez nga sulmi i djeshëm në Mynih, ku mbetën të vrarë 10 persona.

Poashtu njoftohet se ato janë  në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet gjermane në lidhje me këtë ngjarje.

Share.