Sukses i jashtëzakonshëm i hendbollit të Ulqinit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sukseset e sportistëve nga Ulqini nuk po mungojnë as në fushën e hendbollit, kështu nga sezoni i ardhshëm ndeshjet e Ligës së Parë të Hendbollit shpresohet se mund të luhen edhe në Ulqin, mësojme nga  klubi.  Klubi i Hendbollit për Femra “Ulqin” në gjiron e radhës fitoi skuadrën e “Zetës”  me rezultatin 32:26  dhe kështu siguroi barazhin për kualifikim të mëtejshëm në  garë.

 

A.Lika

Share.