SPEKTAKEL  I MODES NEN BEDENAT E KALASE

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Edicioni i dyte me radhe i ” Ulcinj International Fashion Nights ” filloi mbreme ne Molen e Madhe poshte Kalase se Ulqinit, ku bedenat e kalase moren nje pamje te shkelqimit dhe bukurise. Performansa te sfilates se modes se fundit prezantuan shume kreator  te rinj nga vende te ndryshme te botes sic jane nga SHBA-te, Italia, Kosova, Shqiperia, Kroacia dhe Mali i Zi. Festivalin me prezencen e ture e nderuan mjaft personalitete te larta te korit diplomatik, ministra te qeverise, deputet, perfaqesues te institucioneve te larta shteterore dhe lokale, pastaj kreatore te shumte te skenes vendore dhe boterore te cilet ketij eventi i dhane nje vlere te posacme. Organizatore kryesore dhe personi i cili Ulqinin po e ngrit ne sferen e larte te modes boterore, eshte vendasja Edita Nimanbegu e cila ne menyre te posacme u prit mbreme  nga publiku i pranishem.

Share.