Sonte ne emisionin Portreti mysafire Zyliha Miloti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sonte në ora 20:30 në Tv Teuta mund të ndiqni emisionin “Portreti” me Mjeshtren e Madhe , aktoren Zyliha Miloti ,e cila cilësohet si mbretesha e humorit shqiptar, rrezaton sa me bukuri,po aqë me mirësi. Është vlerësuar me shumë çmime , tituj dhe shpërblime,mban titullin “Mjeshtre e Madhe”. Ka rreth 60 vite karrierë artistike në Teatrin e Estradës dhe gjatë këtyre viteve ka realizuar rreth 300 premiera

Share.