Sonte emisioni “Portreti”: In memoriam, Jusuf Pelinku (Video)

0

Sonte në ora 20.30 në TV Teuta mund të ndiqni emisionin “Portreti” me Hatixhe Nelaj.

Në këtë edicion do të ndiqni emisionin e realizuar me Jusuf Cufo Pelinkun, i cili ndërroi jetë para disa ditëve.

Jusuf Cufo Pelinku lindi në ,më 23.7.1923 në Braticë dhe u nda nga jeta më 1 nëntor 2019, në moshën 97 vjeçare.

Ishte luftar në LNÇ, kur në moshën 17 vjeçare iu bashkangjit luftës kundër okupatorit.

Share.