Sonte emisioni “Flasim”: “8 Marsi, a ka vend apo jo për festim”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sonte në orën 20.30 në TV Teuta mund të ndiqni emisionin “Flasim” me gazetaren Dafina Teliqi.

Të ftuara në studio janë:

dr. Zylfije Gjoni Duraku – Kryeshefe e maternitetit të Ulqinit, aktiviste e denjë e sektorit civil, kryetare e shoqatës së parë të femrave në komunën e Ulqinit “Anima” si dhe kryetare degës së Fondacionit “Nermin Vlora Falaski” në Ulqin

Ardita Rama – Udhëheqëse e Biblotekës së Ulqinit, aktiviste në aktivitete të ndryshme të sektorit civil dhe femra e parë shqiptare në Ulqin e cila ka filluar të merret me një sport të veçantë atë të karatesë, duke marrë edhe titullin e referes.

Share.