Shkon në 40 numri i viktimave nga tërmeti në Shqipëri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Numri i viktimave nga tërmeti në Shqipëri ka shkuar në 40 , njoftojnë mediat e vendit. Viktima e funditu gjet nën rrënoja në Durrës. Deri tani janë raportuar edhe 650 të lënduar me plagë të lehta apo të rënda. Ndërkohë, ka ende persona nën rrënoja, edhe pse askush nuk mund të thotë një shifër të saktë sesa prej tyre janë nën rrënojat e pallateve dhe godinave të tjera të shkatërruara plotësisht.

Share.