PSIKOLOGJA KURT : “ Qendroni larg lajmeve dhe teknologjise qe te ruani balancin “

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Psikologja Klinike Majlinda Kurt ne nje interviste per TvTeuta foli reth pasojave qe Covid-19 ka lene ne shendetin mendore te popullates . Sipas psikologes Kurt frika , ankthi dhe  depresioni , jane tre nga arsyet me te shpeshta qe shtyjne pacientet te kerkorjne ndihmen e mjekut  specialist .Pervec frikes per shendetin , Kurt tha dhe mbizoteron frika edhe per gjendjen socio-ekonomike ,e cila gjithashtu eshte goditur rende nga Pandemia. Kurt beri apel tek qytetaret qe te shmangin marrjen e lajmeve te panevosjhme qe shfaqen neper media , te kalojne me shume kohe ne natyre , dhe te tentojne te qendrojne aktiv duke bere punen qe duan me qellim qe te ruajne balancin .

A. Resulani

Share.