Protestuesit antishqiptar vazhdojnë protestat

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Protestuesit maqedonas, të cilët që nga janari po protestojnë çdo mbrëmje kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë nga LSDM dhe partitë shqiptare, planifikojnë ta vazhdojnë protestën me vendosjen e tendave para Kuvendit të Maqedonisë. Po ashtu edhe sot ka vazhduar protesta e ngjashme si ç do ditë, ku është bërë thirrje kundër platformës së partive shqiptare dhe kundër zyrtarizmit të gjuhës shqipe në tërë territorin e Maqedonisë, raporton Alsat M.

Protestuesit po ashtu kanë kërkuar zgjedhje të parakohshme, apo formimin e qeverisë nga LSDM dhe deputetet e VMRO –së

Share.