Protesta në Prishtinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për sot në Prishtinë janë paralajmëruar protesta gjithpopullore me kërkes drejtorit të qeverisë për të shkarkuar ministrin sërb Aleksandër Jabllanoviq dhe në mbrojtje të kombinatit Trepca. Mediat e Prishtinës njoftojnë se kryeministri Mustafa njoftohet se ndodhet në Pejë ndërsa zëvendësi i tij Hashim Thaçi në Arabi. Protestën e përkrah lëvizja vetvendosje , AAK dhe Nisma si dhe disa shoqata joqeveritare.

Share.