Procedime disiplinore kundër Buducnost për këndimin e Barbarëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni i garës FFMZ paraqiti një ankesë kundër KF” Buducnost “për shkak të sjelljes jo sportive të tifozëve të tyre në ndeshjen finale të Kupës së Malit të Zi të luajtur midis KF” Decic “- KF ” Buducnost “. Në minutën e 23-të, tifozët e KF “Buducnost” dërguan fjalë fyese për lojtarët e KF “Deciq” mbi bazën kombëtare, gjë që thuhej në raportin shtesë të delegatëve të ndeshjes.

“Duke inspektuar raportet e paraqitura të zyrtarëve të ndeshjes, Komisioni Disiplinor i FFMZ vendosi të fillojë procedime disiplinore kundër KF Buducnost për shkak të një dyshimi të bazuar se ai kishte kryer një shkelje të Nenit 97, paragrafi 2 në lidhje me paragrafin 1 të Rregullores Disiplinore të FFMZ , “njoftoi Shoqata e Futbollit.

Buducnost mundi Decic me rezultat 3: 1 në finalen e Kupës dhe fitoi kurorën e dyfishtë.

Share.