Prezantuan testin Antigjen të falsifikuar, arrestohen dy shtetas serb në Bërnjak

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy persona shtetas serb janë arrestuar dje në pikën kufitare në Bërnjak, pasi që të njëjtit kishin tentuar të hynin në Kosovë me test të falsifikuar, Antigjen Sars-Cov-2.

Të njëjtit me vendim të prokurorit janë dëbuar në Serbi.

Të arrestuar janë personat një mashkull dhe një femër,dhe janë sekuestuar për procedeura të mëtejshme hetimore.

Share.