Podgoricë: Një i vrarë nga shpërthimi i bombës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmë në një garazh për automjete në Podgoricë ka ndodhur një shpërthim bombe, ku si pasojë ka mbetur i vrarë Drazhen Çagjenoviq, shtetas i Malit të Zi. Pas shpërthimit policia ka bmbërritur në vendngjarje për të kryer hetimet e nevojshme.

Dyshohet se mjeti shpërthyes ishte i montuar në makinën e Çagjenoviq dhe se ishte aktivizuar nga distanca. Viktima ishte edhe më herët i njohur nga policia dhe supozohej se ishte pjesë e klaneve kriminale nga Tivari.

 

 

foto: rtcg.me

Share.