Phoenix Suns po vazhdojnë me paraqitjet fantastike të tyre.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Phoenix Suns kanë arritur edhe fitoren e dytë në kuadër të finales së NBA ndaj Milwaukee Bucks, shkruan lajmi.net.

Suns mposhtën Bucks edhe në duelin e dytë dhe tani janë më afër të marrin titullin e NBA.

Rezultati i çerekëve: Phoenix Suns – Milwaukee Bucks, (26-29), (30-16), (32-33), (30-30).

Basketbollistët që shkëlqyen për Bucks ishin: Antentokounmpo (42p, 12kc, 4ast) dhe Holiday (17pk, 5kc, 7kc).

Për Suns shkëlqyen, Devin Booker (31pk, 5kc, 6ast) dhe Chris Paul (23pk, 4kc, 8ast).

Rezultati përfundimtar, Phoenix Suns 118–108 Milwaukee Bucks

Share.