PËRMBUSHET AMANETI I ISA BEGUT

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, i është gëzuar tej mase vendimit për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit në vendlindjen e tij.
Pacolli, përmes një kumtese dërguar mediave, ka thënë se amaneti i Isa Begut më në fund po përmbushet dhe eshtrat e tij, pas një qëndrimi të gjatë në pritje do prehen në kullën e tij në Boletin, pranë të afërmve të vdekur më herët, dhe të tjerëve që po e mbajnë gjallë emrin e tij,- ka theksuar Pacolli.

Share.