PERFUNDOI TURNEU “ULQINI OPEN 2020”-KRAJA FITUESE

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në praninë e një numri të madh të shikuesve dhe në një atmosferë impozante sportive përfundoi turneu Internacional  në futboll të vogël “ULQINI OPEN 2020”.

Në ndeshjen finale të këtij turneu futbollistët e Krajës arritën të fitojnë ekipin e Anës së Malit me rezultatin final 4:3, ndeshje e luftuar nga minuta e parë e deri në minuten e fundit.

Festa e fitores se finales vazhdoi edhe pas ndeshjes me nje defile me automjete te sportdashësve nga Kraja.

Ky turne zgjati 20 ditë ku pjesmarrës ishin mbi 20 ekipe me lojtarë cilësor nga Kosova, Shqipëria, Serbia, Maqedonia, Brazili dhe Mali i Zi.

Share.