PERFORMANCE E SHKELQYER E DUO KITARISTEVE

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbreme ne pallatin Venecia u mbajt nata e dyte e Festivalit Belcanto Dolcino ne te cilin para publikut performuan kitaristet e mirenjohur malazias Darko Nikçeviq dhe Srgjan Bullatoviq.  Ata ne nje atmosfere te kendshme arriten te impresionojne te pranishmit  dhe performancen e tyre e zgjaten me shume se sa e kishin planifikuar me program. Nder spektatoret e mbremjes ishin edhe  sopranoja e njohur shqiptare Inva Mula dhe  kompozitori Genc Tukici.

Share.