Padi ndaj ulqinakut M.Rexha për mashtrim

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndaj biznesmenit nga Ulqini Mujo Rexha, është ngritur padi penale pasi dyshohet se me qëllim përfitimi ka shitur dy herë të njëjtat banesa, duke dëmtuar në këtë mënyrë shtetasin e Kosovës me inicialet S.K për 100.000 euro, dhe S.Q nga Ulqini për 50.000 euro, shkruan gazeta Pobjeda.

Sipas hetimeve Rexha këtyre personave u ka shitur banesat që ishin në pronësi të personave tjerë, duke përfituar në mënyrë të padrejtë 150.00 euro.

Share.