Otrant-Olimpik dënohet me heqjen e tre pikëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Federata e futbollit të Malit të Zi ka dënuar skuadrën e Otrant-Olimpik me humbjen e tre pikëve në tavolinë, pasi ndeshjen ndaj Ibar në Rozhajë e regjistroi me rezultatin zyrtar 3-0 në favor të vendasve.

Ky dënim erdhi si pasojë e aktivizimit të lojtarit Joko Jabuçanin nga skuadra e Ulqinit, për çka sipas federatës nuk kushte të drejtë, pasi ai kishte luajtur 15 ndeshje me skuadrën e Llovqen. Ky siç duket nuk do të jetë as dënimi i vetëm, pasi Federata ka hapur hetime ndaj Otrant  si dhe lojtarit Jabuçanin, çka mund të sjellë heqje pikësh të tjera.

Share.