Opozita e bashkuar refuzon ftesën për dialog nga Mustafa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Opozita e bashkuar në Kosovë refuzoi ftesën e kryeministrit, Isa Mustafa, për dialog politik në favor të zgjidhjes së ngërçit të krijuar.

Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, pas një takimi gjatë pasdites së të premtes, dolën me qëndrimin e përbashkët se, zgjidhja e vetme mbetet anulimi i dy marrëveshjeve, Asociacionit dhe demarkacionit, si dhe lirimi i të gjithë të arrestuarve si pasojë e këtyre zhvillimeve.

Kreu i AAK-së shtoi se, ftesa për dialog do të kishte kuptim, nëse ajo do të vinte më 26 gusht, një ditë pas nënshkrimit të dy marrëveshjeve në Bruksel.

Share.