Norvegjia me fitore të rëndësishme, kundër Malit të Zi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Norvegjia ka fituar tri pikë të rëndësishme në tentim për të shkuar në Botërorin 2022. Norvegjia të hënën mbrëma fitoi 2:0 ndaj Malit të Zi. Mohamed Elyounoussi shënoidy golat për norvegjezët. Ai realizoi në minutën e 29-të dhe 96-të.

Veton Berisha luajti prej minutës së 64-t për Norvegjinë. Ndërkohë Sead Hakshabanoviq luajti për 67 minuta te Mali i Zi. Fatos Beqiraj u aktivizua në minutën e 82-të.

Norvegjia është e dyta në grupin G me 17 pikë. Udhëheq Holanda me 19 pikë. Turqia renditet e treta me 15 pikë, ndërsa Mali i Zi është i katërti me 11 pikë. Holanda fitoi thellë, 6:0 ndaj Gjibraltarit.

Ndërkohë Turqia me gol në minutën e 99-të e mposhti Letoninë me 2:1. Burak Yilmaz shënoi golin e fitores për Turqinë nga pika e bardhë.

Share.