Modeli i famshëm i Volkswagen ka hyrë në epokën elektrike.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Emri i plotë T7 Type 2 prezantohet për herë të parë në formën e një hibridi plug-in.

Besoni apo jo, baza është platforma MQB e përdorur nga një Audi A3, por edhe Caddy i ri i lansuar së fundmi.

Risi është instalimi i një dritareje tjetër në pjesën e përparme si rezultat i lëvizjes së xhamit, të gjitha në mënyrë që të merrni një pamje më të theksuar të MPV.

T7 sjell vlerat e tij të vërteta në kabinën. Ka gjithsej shtatë vende.

Ky model ofron një motor 1.5 TSI me 136 kuaj fuqi ose një motor 2.0 me 204 kuaj fuqi, dhe një me naftë që ofron 150 kuaj fuqi në rrugë.

Opsioni PHEV është gjithashtu në listë – quhet eHybrid dhe përbëhet nga një motor me benzinë ​​1.4 TSI me 150 kuaj fuqi dhe një motor elektrik 81 kW me 218 kuaj fuqi.

Ka një kapacitet baterie prej 13 kWh.

Çmimi është i panjohur, por nuk do të shkojë nën 45,000 euro, vlerësojnë mediat gjermane.

Share.