Miqësorja Uells – Shqipëri, përfundon baraz pa gola

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ka përfunduar takimi miqësor mes Uellsit dhe Shqipërisë,

Në ‘Cardiff City’ në të dy pjesët ekipet nuk arritën të shënojnë dhe ndeshja përfundoi me rezultat përfundimtar 0:0.

Megjithatë, ajo që mori vëmendje ishin kartonët e verdhë të të dyja ekipeve, ku lojtarët në fushë u panë shumë të ashpër.

Me të verdhë u ndëshkua Ismajli, Brooks, Davies, Abrashi, Mephame dhe Laci.

Të dy kombëtaret janë përballur tre herë mes vete, ku një fitore ka Shqipëria, një Uellsi dhe një herë kanë ndarë pikët e barabarta.

Share.