MERKEL VJEN NË SHQIPËRI

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të shkojë në Shqipëri të mërkurën e datës 8 korrik 2015. Siç edhe informon zyra e shtypit e Kryeministrisë në Shqipëri, kjo është vizita e parë zyrtare e një kancelari gjerman në Shqipëri.

Ako do të ketë takime me zyrtarët më të lartë të Shqipërisë, kryeministrin Edi Rama dhe  kryetarin e shtetit shqiptar, Bujar Nishani.

Share.