Mbi 100 gazetar sportiv këtë javë në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot dhe nesër në plazhin e madhë të Ulqinit mbahet Montenenegro Pro beach soccer – Ulqini 2021 . Turneu I parë mbarëkombëtare I futbollit per gazetar sportiv.Kjo ngjarje ka mbledhur rreth 100 gazetar sportiv nga shtetët e rajonit. Ndeshjet do të luhen në plazhin  e madhë, 12 km të gjatë në rërë.

Hapja solemne u ba sot nga kryetari I organizatës turistike Gëzim Hajdinaga në plazhin Tampico beach.

Ndeshja e parë filloi rreth orës 16h, ndërmjet Gazetarëve nga Mali i Zi dhe atyre nga Kosova. Ku fitoren e korrën gazetarët nga Mali i ZI, me rrezulltat 3 me 1.

Finalja luhet nesër me 4 Qershor në plazhin Safari beach.

Share.