Mbahen garat në tenis “Bellevue Cup “

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ne Ulqin  ne terenet e klubit BelLevue po mbahet  Turneu nderkombetare ne Tenis “Belevue Cup”,.

Per te marre pjese ne kete gare kane shpreh interesim nga 16 shtetet e botes, ku nuk mungojne shtete as nga rajoni  poashtu. Gara eshte e kategoris se larte konkuruese , lojerat luhen ne formatin round robin, qe do thote qe secili lojtar do luaj me njeri tjetrin . Deri te merkuren do luhen lojerat per kualifikime , ku pastaj do vazhdohen ne sistemin e eliminimit , cerek finale , gjysem finale dhe finale . Turneu do zgjas deri ne 2 maj

Share.