Markoviq: Na duhet një opozitë e fortë dhe e përgjegjëshme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Maqedoni, tha se vendi ka nevojë për një opozitë të fortë dhe të përgjegjëshme, dhe jo për atë që rri në shtëpi dhe shpenzon paratë e buxhetit.

Ai shtoi se shumica aktuale  do të bëjë çdo gjë që kjo të arrihet por vendimi mbetet tek partitë opozitare. Ai gjatë takimit me kryeministrin maqedon Zoran Zaev vlerësoi lart marrëdhënet e mira mes dy vendeve, çka tha Markoviq e dëshmon  edhe fakti se në 5 muajt e kaluar të dy kryeministrat janë takuar plot  5 herë.

Share.