Luigj Shkreli u dergon mesazh qytetareve dhe solidarizohet me popullin e Malesise

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deputeti i PDS-se Luigj Shkreli permes nje postimi ne rrjetin social Facebook ne shenje solidarizimi iu drejtua qytetareve te Malesise me rastin e situates se krijuar nga korona virusi. Postimin mund ta lexoni ne teresi:

“Me shqetsim te papershkruar,por me bindje ne frymen burrnore dhe trimnore te Trojeve te Malsis u njoftova me situaten e rand qe po zhvillohet ne Malsin Ton,,te shkaktuar nga Virusi i papar deri me tani ne krejt rruzullin toksor..
Jam i bindun se me urtesin tradicionale dhe qetsin e rastit Malsija edhe kyt sprov do ta kalojn si shum te tjera deri me tani…
Jemi me ju Popull i Malsis ,,,
Rrini ne shpi ,,,per te miren Tuaj te afermve Tuaj..per te miren Ton..
Zoti ju nimoft”, shkruan Deputeti Shkreli.

Ai poashtu ne nje pyetesore te shoqates MonteKöln lidhur me situaten nga korona virusi, ka deklaruar se asgje me nuk do te jete si me pare dhe se kjo dukuri do te ndyshoje boten dhe menyren e jeteses.

Shkreli  tha se po I respekton rekomandimet e  Qeverise dhe institucioneve relevante te Malit te Zi dhe mesazhin e tyre “Rri ne shtepi”, duke e kaluar kohen ne shtepi me familjen e tij. Ai  poashtu theksoi se eshte ne kontakt te vazhdueshem me sherbimet perkatese.

 “Qytetaret tane I porosis, behuni te forte, ruani vetebesimin sepse edhe kjo do te kaloje ashtu si cdo gje qe kalon ne jete. Tu besojme organeve shteterore, ti besojme vetes, te bejme ate qe eshte me e mira per me te dashurit tane, per fqinjet tane, per qytetaret, per shtetin. Te ruajme veten, sepse ashtu do te ruajme edhe te tjeret. Ta ruajme Malin e Zi! Te rrime ne shtepi te dashur qytetare”,  porositi deputeti Shkreli.

Share.