Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç viziton Kosovën më 3 prill

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq do ta vizitojë Kosovën të dielën, më 3 prill, ka thënë drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.“Ky është një lajm i madh dhe i rëndësishëm për të gjithë qytetarët, sidomos ata në Kosovë”.

“Kryeministri të dielën, më prill 3 do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me minatorët e Trepçës, do të vizitojë  Zubin Potokun dhe  Mitrovicën,” tha Gjuriq.

Drejtori i Zyrës për Kosovën  në Qeverinë e Serbisë po ashtu ka deklaruar se kjo vizitë  është një mbështetje e fortë për serbët në Kosovë  siç tha ai” në një kohë të vështirë dhe të paqëndrueshme”

Share.