Kosovë: Dhjetë të vdekur dhe 173 raste të reja me COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë dhjetë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 173 raste të reja.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) bën të ditur se sot janë kryer 5,798 testime si dhe janë shëruar 2,261 qytetarë. Në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 9,764.

Share.