Koronavirusi ka ndikuar në ekonomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Koronavirusi  ka potencialin të gjunjëzoj ekonominë globale. Ky fenomen nuk ka lënë pa prekur as vendin tonë dhe ka ndikuar shumë në zhvillimin ekonomik, thotë afaristi Lam Kallaba në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re”. Pasqyra e qartë e efekteve të virusit do të shihet gjatë stinës së dimrit. Kallaba thotë që nëse të gjithë i bashkojnë farcat e veta do të mund të rimëkëmbet ekonomia. Ai  është mirënjohës ndaj bashkëqytetarëve të cilët i qëndrojnë besnik bizneseve vendase.

Share.