Klubi i ping-pongut “ Valdanosi” nga Ulqini fitoi 8 medalje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klubi i ping-pongut “ Valdanosi” nga Ulqini bërë një paraqitje të mirë në garat republikane për moshat e reja të cilat u zhvilluan në një atmosferë sportive në Podgoricë, duke zbatuar masat mbrojtëse kundër  Covid-19. Trajneri i  klubit, Jovica Franeta na tha se pati ndeshje  interesante dhe me  rivalitet, mirëpo  në fund  ne arritëm të fitojmë 8 medalje, katër medalje të argjendta dhe katër medalje të bronzta. “ Ky është suksesi më i mirë që kemi arritur gjatë dhjetë viteve të  themelimit të klubit. Ballafaqimi me   klubet me të mira në Mal të Zi në ping-pong tregoi se jemi bërë konkurrues, mbase më shumë se kurrë më parë. Medaljet e fituara ishin prova më e mirë se  suksesi nuk është aspak rastësor  dhe se  kemi punuar shumë   me  talentet e rinj nga Ulqini, të cilët e duan këtë sport  dhe të cilët dita – ditës  po dëshmojnë talentin e tyre”, thotë Franeta. Edhe  kryetari i klubit profesor , Remzo Pulti  shprehet shumë i kënaqur me suksesin   e arritur në këtë garë shtetërore dhe shpreson se  në të ardhmen do të vazhdojnë me arritje edhe më të  mëdha.

 

A.Lika

Share.