KF DECIQ PER HERE TE PARE KUALIFIKOHET NE FINALEN E KUPES SE MALIT TE ZI

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klubi i fudbollit te Deciqit nga Tuzi, ne kontinuitet po tregon loje te suksesshme dhe fitore te njepasnjeshme. Skuadra e mirepregatitur po arrin rezultate te mira dhe fitore te rendeshishme te cilat po e cojne klubin e Deciqit drejt piraidave te larta te fudbolli. Keshtu me fitoren ndaj Iskres, ata kane arritur qe te kualifikohen ne finalen e kupes se Malit te Zi, per here te pare ne historine e klubit i cili funksionon tash 95 vite.

“Fitore e madhe ne gjysemfinalen e Kupes se Malit te Zi ndaj nje kundershtari te forte Iskres se Danillovgradit. Per here te pare ne historine 95 vjecare skuadra jone kualifikohet ne finalen e Kupes se Malit te zi si dhe eshte shume after kualifikimit ne kupat europiane”, thuhet ne postimin e Klubit te Deciqit ne faqen e tyre te Facebook.

Share.