KB “Ulqini” humb ndaj “Llovqen”. Play-off vetëm teori 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Skuadra e basketbollit “Ulqini” mbrëmë në ndeshjen e rëndësishme për të ruajtur mundësitë reale për kalimin në play off, nuk arriti të shënojë fitore ndaj skuadrës së Llovqen, duke humbur me rezultatin 84-97. Pasë kësaj humbjeje, mundësitë që “Ulqini” të luajë në play off janë vetëm teorike, kurse Llovqen ka përforcuar vendidn e tretë. Për Llovqen u dalluan Popoviq me 21 pikë  dhe Knezheviq me 16, kurse për Ulqin Griffin me 27 dhe Peroviq me 15 pikë.

Share.