KB “Ulqini” fillon garimin në Erste Ligë. Probleme me financat

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Para fillimit të Erste Ligës në basketboll , klubi “Ulqini” për shkak të situatës së keqe financiare  mezi arriti të mbledh disa lojtarë para fillimit të kampionatit. Trajneri Darko Vujaçiq tha se në dispozicion kanë dhjetë lojtarë ku shpesh ato që luajn rregullisht  janë të lënduar, gjë që paraqet probleme shtesë . “Ndeshjen e parë të kampionatit e luajm në shtëpi më 28 tetor kundër Ibar.

Kemi sjellë lojtarë të rinj që premtojnë dhe me këtë përbërje do ta fillojmë kampionatin,” tha Vujaçiq. Trajneri i ftoi të gjithë tifozët e basketbollit dhe qytetarët që të vijnë sa më shumë të përkrahin klubin  pasi ka nevojë më shumë se kurrë për mbështetje.

Share.