Kapllanbegu: “Ulqini i vetmi qytett në Mal të Zi pa fushë sportive”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Otrant Olimpik” i cili është duke garuar në Ligën regjionale jugore, në katër gjirot e para ka pasur vetëm fitore. Lojtarët e Xhemal Kapllanbegut në fushën e sportit kanë treguar vetëm më të mirën, janë ballafaquar me skuadrat duke mos i nënvlerësuar ato. Me përkushtim dhe punë, trajneri Kapllanbegu beson se do ti dalin kësaj sfide. Ai poashtu apelon tek organet kompetente që të ti sjellin sytë nga sporti, që futbollistëve ti mundësohen kushtet elementare për stërvitje, të kenë fushën e vet, sepse siç thotë ai Ulqini është qyteti i vetëm në Mal të Zi pa fushë futbolli dhe pa palestër sportive. Talent ka shton Kapllanbegu, por duhen motivuar edhe më tepër.

Ndeshja e radhës e “Otrant Olimpik” do të të jetë kundër skuadrës së “Llovqenit”.

Share.