KAPEN 50 EMIGRANTO SHQIPTAR

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Më shumë se 50 emigrantë shqiptarë janë kapur nga policia britanike në një terminal në Killingholme.
Emigrantët ishin fshehur në një kamion që vinte nga Hungaria drejt Britanisë.Në vendngjarje ishin 5 makina të policisë, të cilët kanë bërë të mundur ndalimin e këtij kamioni dhe kanë vënë në pranga shoferin,- transmetojnë mediat e Prishtinës.

Share.