Kante favorit për topin e artë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ylli i Chelseat, N’Golo Kante shihet si njëri nga favoritët për çmimin e topit të Artë.

Sipas Goal.com, Falë paraqitjeve të tij të mira gjatë këtij sezoni dhe sipas shumë analistëve, ai është njëri ndër favoritët për çmimin.

Është e rrallë që lojtarët të cilët luajnë në mbrojtje të fitojnë një çmim të tillë.

Megjithatë Kante është njëri ndër lojtarët e nominuar për çmimin individual, shkruan

30-vjeçari është paraqitur në 13 ndeshje në Ligën e Kampionëve, 30 në Premier Ligë dhe një në EFL Cup, gjatë sezonit 2020/21.

Share.