Kancelarja Merkel sot në Tiranë, pritet të takojë edhe Kurtin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë.Sipas agjendës së publikuar nga zyra e shtypit e kryeministrisë, në orën 10:20 do të zhvillohet ceremonia e mikpritjes në Pallatin e Brigadave.

Në orën 10:30 do të zhvillohet takimi kokë më kokë mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelares Angela Merkel në Pallatin e Brigadave.

Në vijim, në orën 11:00 do të zhvillohet takimi bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave.

Në orën 14:35, kryeministri Rama dhe kancelarja Merkel do të japin një konferencë për shtyp po në ambientet në Tirana Business Park.

Ndryshe, ditë më parë zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka konfirmuar për Telegrafin se kryeministri Albin Kurti do të ketë një takim me kancelaren Angela Merkel gjatë vizitës së saj në Tiranë.

Share.