Isa Mustafa Kryeministër i Kosovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lideri i partisë demokratike të Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i lidhjes demokratike të Kosovës Isa Mustafa, mbrëmjen e kaluar, parimisht janë marrë vesht të formojnë qeverinë e kualicionit në krye të së cilës do të jetë Isa Mustafa.

Seanca konstituive sipas të gjitha gjasave do të mbahet nesër, të premten në të cilën pritet të zgjidhet kryeparlamentari. Mediat e Prishtinës njoftojnë se Hashim Thaçi do të jetë në krye të shtetit të Kosovës nga viti 2016 kur kryetaria e tanishme Atifete Jahjaga përfundon mandatin.

Share.