Ibrahimi: Ende nuk dihet shkaku i shpërthimit të zjarrit në Tetovë (VIDEO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të mërkurën mbrëma në spitalin Covid në Tetovë shpërthej zjarrë i cili mori 14 jetë njerëzish, 12 ishin pacient, ndersa 2 të tjerët familjar të pacientëve, kurse janë shpëtuar edhe 12 pacient. Arijana Ibrahimi, gazetare e Televizionit Koha në intervistë për televizionin Teuta thotë se në kohë rekorde mbrenda 5 minutash i gjithë spitali është djegur dhe gjithçka është shëndruar në hi. “Shkaku ende nuk dihet, prokurori publik vazhdon punën për të zbardhur arsyen e zjarrit. Sipas disa supozimeve mendohet për dy shkaqe, ose ishte problemi tek rryma elektrike, ose i bombolave të oksigjenit, por të gjitha këto mbeten të hulumtohen” shton Ibrahimi.

Ajo informon se gjendja e pacientëve të cilët shpëtuan nga zjarri është stabile.

Share.