Hetimet për vrasësin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Turqisë i punëve të jashtme Mevlyd Çavushogllu e ka informuar shefin e diplomacisë sërbe Ivica Daçiq se policia turke në hollësira po heton të dhënat mbi vrasjen e Marko Ivkoviqit dhe se me ketë rast në biseda informative janë paraburgosur 7 persona. Ai ka thenë se Stefanoviqit i është hequr xhirimi nga 25 kamerat e sigurisë të cilat ndodhen në afërsi të vendit të ngjarjes dhe njëkohsisht po merren deklaratat e personave që do të mund të zbardhin identitetin e dorasit.

 

Share.